Tel: 603 694 397Klub Pływania i Ratownictwa Sportowego "PŁYWAK"
Menu

7 medali “Pływaka” w Pływackich Mistrzostwach Polski Masters

W dniach 26-28 czerwca 2015 r. na 50-metrowej pływalni Floating Arena w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu. Rywalizowało w nich 136 zawodniczek i 278 zawodników ze 103 klubów z całej Polski. Klub Pływania i Ratownictwa Sportowego “Pływak” Płock reprezentowali Agata Olejniczak i Łukasz Szypryt.

Nasi zawodnicy zdobyli w sumie 7 medali: Agata Olejniczak została czterokrotną    V-ce Mistrzynią Polski, zdobywając 4 srebrne medale (50 m stylem klasycznym,    200 m stylem klasycznym, 100 m stylem klasycznym, 200 m stylem zmiennym)    oraz brązowy medal na 200 m stylem grzbietowym. Agata rewelacyjnie zaprezentowała się również w konkurencji 50 m stylem dowolnym, gdzie miejsce      na podium i brązowy medal przegrała o zaledwie 0,01 sekundy.

Łukasz Szypryt został V-ce Mistrzem Polski, zdobywając srebrny medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym.

– Nasi zawodnicy ze Szczecina wrócili potwornie zmęczeni po ciężkich i wyczerpujących startach, ale niezmiernie szczęśliwi i zadowoleni ze swoich osiągnięć. Niestety, nie udało nam się pozyskać sponsorów wyjazdu, a skromne zasoby finansowe klubu nie pozwoliły wystawić większej reprezentacji. Zawodnicy, oprócz ciężkiego wysiłku, zmuszeni byli wziąć na swoje barki spore koszty startu w zawodach. Smutnym jest to, że Urząd Miasta Płocka w żaden sposób nie wsparł wysiłków i starań zawodników, reprezentujących przecież nasze miasto – mówi prezes płockiego “Pływaka”, Paweł Powichrowski.

Klub zaprasza osoby powyżej 20. roku życia, chcące brać udział w treningach pływackich i rywalizacji na zawodach w sekcji Masters.


Powrót

Sponsorzy

 

Partnerzy

Do góry