Tel: 603 694 397Klub Pływania i Ratownictwa Sportowego "PŁYWAK"
Menu

Zobacz także

Ratownictwo Sportowe

Sekcja Ratownictwa Sportowego zajmuje się treningami ratowników wodnych, które mają na celu podniesienie umiejętności ratowniczych i wyszkolenia ratowników, co ma bezpośrednie przełożenie na poziom bezpieczeństwa osób korzystających z pływalni oraz kąpielisk. Najlepsi zawodnicy z sekcji biorą udział w zawodach ratowniczych, gdzie rywalizują w wielu widowiskowych konkurencjach wymagających nie tylko doskonałych umiejętności pływackich, ale również wyszkolenia technicznego oraz wytrzymałości, siły i odporności psychicznej. Wszyscy zawodnicy są członkami Rejonowego Płockiego WOPR, z którym ściśle współpracujemy. W 2013 roku w zawodach ratownictwa sportowego startowaliśmy jako Grupa Sportowa Rejonowego Płockiego WOPR osiągając wiele sukcesów m.in. złoty medal Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym, wiele medali w konkurencjach drużynowych i indywidualnych w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym oraz liczne sukcesy w zawodach lokalnych. Od 2014 roku trenujemy i startujemy w zawodach jako KPiRS „Pływak” zdobywając wiele laurów, o których szczegółowo informujemy w zakładce Osiągnięcia.

Prowadzimy również zajęcia z ratownictwa wodnego, które mają na celu:

- Przygotowanie do kursów na stopnie ratownicze WOPR oraz na kurs i egzamin na stopień zawodowy Ratownik Wodny. Przygotowania obejmują trening umiejętności ratowniczych, pływackich oraz nabycie wiedzy teoretycznej wymaganej na szkoleniach ratowniczych.

- Przygotowanie do pracy w charakterze ratownika wodnego skierowane jest do osób posiadających uprawnienia ratownika i obejmuje trening pływacki, doskonalenie umiejętności ratowniczych również z wykorzystaniem sprzętu używanego w ratownictwie wodnym oraz niezbędną wiedzę teoretyczną potrzebną w ratownictwie (przepisy, ustawy, procedury).

Sponsorzy

 

Partnerzy

Do góry