Tel: 603 694 397Klub Pływania i Ratownictwa Sportowego "PŁYWAK"
Menu

UDANY DEBIUT NASZEGO KLUBU NA ZAWODACH PŁYWACKICH MASTERS

W dniach 23-24 maja w Toruniu odbył się Puchar Polski Masters w ramach Ogólnopolskich Zawodów Pływackich o Błękitną Wstęgę Wisły. W imprezie pod patronatem Polskiego Związku Pływackiego wzięło udział kilkaset zawodniczek i zawodników z całego kraju oraz kilka ekip z zagranicy.  Zawody tego typu przeznaczone są dla zawodników powyżej 20 roku życia bez górnej granicy wieku. Zawodnicy podzieleni są na kategorie wiekowe, które zmieniają się co pięć lat.  To właśnie imprezę w Toruniu, Klub Pływania i Ratownictwa Sportowego, wybrał na swój debiut w mastersach.  

„Pływaka” reprezentowali tym razem najstarsi zawodnicy w składzie: Karolina Kowalska, Artur Kowalski, Piotr Mikuła, Michał Rytczak, Łukasz Szypryt i  Paweł Powichrowski. I tu, nasi zawodnicy nie zawiedli, zdobywając aż 12 medali ! Karolina Kowalska złoto na 100 m zmiennym i 3 srebra:  100 m klasycznym, 100 m dowolnym i 50 m motylkowym, Michał Rytczak srebro na 50m i 100m stylem grzbietowym, Łukasz Szypryt srebro na 50 m klasycznym i brąz na 100m stylem zmiennym, Piotr Mikuła złoto na 50m stylem dowolnym, srebro na 100m stylem zmiennym i brąz na 50 m stylem klasycznym. Srebrny medal zdobyła również sztafeta  4x50m stylem zmiennym w której wystartowali Artur Kowalski, Michał Rytczak i Łukasz Szypryt oraz Paweł Powichrowski.

W sumie z Torunia „Pływak” przywiózł 12 medali (2 złote, 8 srebrnych i 2 brązowe)

To wielki sukces w debiucie płockiego klubu na zawodach Masters i od razu tak wysokiej rangi jaką jest Puchar Polski. Była to bardzo udana pierwsza rocznica założenia Klubu Pływania i Ratownictwa Sportowego „Pływak, którą obchodził 23 maja.

Jednocześnie zapraszamy wszystkie osoby powyżej 20 roku życia, które chcą rozwijać swoje umiejętności pływackie i startować w tego typu zawodach do uczestnictwa w naszej pływackiej sekcji masters.


Powrót

Sponsorzy

 

Partnerzy

Do góry